ENERJİ SÖYLEŞİLERİ

Oğuz Türkyılmaz ve Orhan Aytaç’ın sunumu ile Türkiye’nin Enerji Görünümü 2020 webinarının ilk bölümü 11 Mayıs Pazartesi günü yayınlandı.

…………………………………………………..

Oğuz Türkyılmaz ve Orhan Aytaç’ın sunumu ile Türkiye’nin Enerji Görünümü 2020 webinarının ikinci bölümü 18 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirildi.

…………………………………………………..

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri:
Enerji Çalışma Grubumuz Soruyor Konuklar Yanıtlıyor
Pembe Hayaller, Acı Gerçekler: Elektrik Neden Pahalı?
Olgun Sakarya’nın sunumu ile 1 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilen webinar kaydı.

…………………………………………………..

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri-2:
İşsizlik, Yoksulluk ve Enerji Yoksulları

Sunumunu Prof. Dr. Seyhan Erdoğdu’nun yaptığı “İşsizlik, Yoksulluk ve Enerji Yoksulları” başlıklı webinar, 8 Haziran Pazartesi gerçekleştirildi.

…………………………………………………..

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri-3: Masalın Aslı: Yerli Kömürde Hayaller ve Gerçekler
Sunumunu Dr. Nejat Tamzok`un yaptığı Masalın Aslı: Yerli Kömürde Hayaller ve Gerçekler başlıklı webinar 15 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirildi.

………………………………………………………….

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri-4:
Rüzgar Enerjisi Potansiyel ve Sorunlar Ne Yapmalı?

Enerji Söyleşileri kapsamında Sunumunu Görkem Teneler’in yaptığı Rüzgar Enerjisi Potansiyel ve Sorunlar Ne Yapmalı? başlıklı webinar 29 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirildi.

………………………………………………………….

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri-5:
Karadeniz Doğal Gaz Keşfi Enerjide Ekseni Değiştirebilir Mi? Enerjide Eksen Nasil Değişir?

Enerji Söyleşileri kapsamında Sunumunu Oğuz Türkyılmaz’ın yaptığı Karadeniz Doğal Gaz Keşfi Enerjide Ekseni Değiştirebilir Mi? Enerjide Eksen Nasil Değişir? başlıklı webinar 3 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

………………………………………………………….

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri-6:
Sunumunu Oğuz Türkyılmaz ve Mehmet Özdağ’ın yaptığı Türkiye Enerjide Nereye Gidiyor? TBMM’de Görüşülen Yasa Teklifi Neler Getiriyor? başlıklı webinar 19 Kasım 2020 Perşembe günü gerçekleştirildi.

…………………………………………………..

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri-7:
Karadeniz Hidrokarbonları
semineri 10 Aralık 2020 tarihinde Özer Balkaş’ın sunumu ile gerçekleştirildi.

…………………………………………..

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz Türkyılmaz, Odamız tarafından elektronik olarak yayınlanan Mayıs 2020 tarihli Türkiye Enerji Görünümü 2020 ve Aralık 2020 tarihli Türkiye Enerjide Nereye Gidiyor adlı Oda Raporlarında dile getirilen görüşleri SOL TV Youtube kanalında anlattı.

…………………………………………..

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri-8:
Sunumunu Prof. Dr. Birol Kılkış’ın yaptığı Enerji Denizi Karadeniz Gözümüzden Kaçanlar başlıklı webinar 24 Aralık Perşembe günü gerçekleştirildi.

…………………………………………..

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri-9:
Oğuz Türkyılmaz, Orhan Aytaç ve Olgun Sakarya’nın konuşmacı olarak katıldığı 2021 Enerjide Yurttaşlara Neler Getiriyor? başlıklı söyleşi 14 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirildi. 2021 Enerjide Yurttaşlara Neler Getiriyor Sunumuun pdf haline linke tıklayarak erişebilirsiniz.

………………………………………………

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri-10:
Orhan Aytaç’ın moderatörlüğünde Oğuz Türkyılmaz ve Nedim Bülent Damar’ın konuşmacı olarak katıldığı Nükleer Çıkmazı başlıklı söyleşi 28 Ocak 2021 Perşembe günü gerçekleştirildi.

………………………………………………

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri-11:
Oda Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz Türkyılmaz’ın kolaylaştırıcılığında Gazeteci ve Ekosfer Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Gürbüz’ün konuşmacı olarak katıldığı Türkiye’nin İklim Politikası Nereye Gidiyor? başlıklı söyleşi 11 Şubat 2021 Perşembe günü gerçekleştirildi.

………………………………………………..

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri-12:
Oda Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz Türkyılmaz’ın kolaylaştırıcılığında Sürdürülebilir Ekonomi ve Finans Araştırmaları Derneği (SEFiA) Direktörü Bengisu Özenç’in konuşmacı olarak katıldığı Pandemi Sonrası Neler Olacak? Ne Yönde, Ne İçerikte Toparlanma? başlıklı söyleşi 25 Şubat Perşembe günü gerçekleştirildi.

………………………………………………..

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri-13:
Oda Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz Türkyılmaz’ın kolaylaştırıcılığında TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı ve TMMOB Yönetim Kurulu üyesi Baki Remzi Suiçmez ile TMMOB Yönetim Kurulu üyesi Ali Burak Yener’in konuşmacı olarak katıldığı Büyük Menderes Havzasında JES Gerçeği başlıklı söyleşi 11 Mart Perşembe günü gerçekleştirildi.

………………………………………………..

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri-14:

Oda Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz Türkyılmaz ve Oda Enerji Çalışma Grubu Üyesi Orhan Aytaç’ın konuşmacı olarak katıldığı Türkiye Enerji Görünümü 2021 başlıklı söyleşi 8 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

……………………………………………………………

Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri-15:

Oda Enerji Çalışma Grubu tarafından düzenlenen Aydınlık Bir Türkiye için Enerji Söyleşileri kapsamında Denizüstü Rüzgar Enerjisi Derneği Başkanı Meteoroloji Mühendisi Dr. Murat Durak’ın konuşmacı olarak katıldığı “Denizüstü Rüzgar Enerjisi Santralları Mavi Denizin, Mavi Vatanın Yeşil Enerjisi” söyleşisi 3 Haziran 2021 tarihinde online olarak gerçekleştirildi.